Späť na články

V hlavnej úlohe modely SPORT

 

 

Modely z portfólia Jaguar Land Rover s dodatkom Sport reprezentujú kratšie, agilnejšie a po všetkých stránkach športovejšie vozidlá. Pozrite sa s nami na užívateľsky zamerané porovnanie dvoch zástupcov automobilky Land Rover. Discovery Sport a Range Rover Sport.

 

Dizajn

Oba modely reprezentujú na prvý pohľad zreteľný dizajn Land Rover a oba zároveň pôsobia veľmi dynamicky. Vďaka svojej relatívnej krátkosti je časť ich dizajnovej sily koncentrovanej do prednej časti a obe vozidlá pôsobia „svalnato“ pri zachovaní povestnej ladnosti a elegancie britského luxusného vozidla. Klasickú eleganciu v tomto porovnaní ale predstavuje viac zástupca Discovery Sport, ktoré sa aj trochu viac podobá na koncernových súrodencov. Range Rover Sport je naopak novším vozidlom. Prináša moderný a dynamický tvar svetiel, predného nasávania či veľmi originálnej uhľadenej zadnej časti vozidla. 

 

Univerzálny športovec Discovery Sport v akcii.

 

Priestor

Oba Sport modely ponúkajú sedenie pre piatich pasažierov s možnosťou až siedmich sedadiel. Vzhľadom na veľkostnú ponuku vozidiel Land Rover je na mieste podotknúť, že tretí rad sedadiel je v prípade menších šporťákov vhodnejší skôr pre kratšie presuny, prípadne pre deti. Je ale k dispozícii ak ho potrebujete a ako taký je v týchto kratších vozidlách skutočne mimoriadne štedrým prvkom.

Mimochodom, Discovery Sport je dlhé 4 597 mm (model Discovery má 4 956 mm) a Range Rover Sport má 4 946 mm (nový Range Rover 5 052 mm).Discovery Sport ponúka až 1 179 litrov úložného priestoru pri piatich sedadlách použitých pre pasažierov. Pri rovnakých podmienkach, za druhým radom sedadiel, ponúka Range Rover Sport 780 litrov úložného priestoru. 

 

Výkon

Motorické možnosti začínajú pri Discovery Sport klasickým vznetovým motorom s označením D165, ktorý v základných parametroch ponúka 163 koní a zrýchlenie z nuly na 100 km/h za 9,3 sekundy, a možnosti pokračujú niekoľkými motormi, až k benzínovému hybridu P300e s 309 koňovým výkonom a zrýchlením na stovku v priebehu 6,2 sekundy.  Aj tieto možnosti poodhaľujú skôr univerzálny charakter vozidla Discovery Sport pre ľudí s rôznorodými objaviteľskými, podnikateľskými či rodinnými potrebami, ktorí sa ale na úkor praktickosti nechcú vzdať prémiového dizajnu exteriéru takéhoto vozidla.

 

Range Rover Sport sa motoricky už viac približuje čistokrvnejšiemu športovému zážitku. Základná motorizácia modelu poskytuje štedrých 249 koní a zrýchlenie z nula na sto za 6,3 sekundy, a ukazovatele stúpajú až do skutočných výšin. 404-koňový hybrid P400e zrýchli na stovku za 5,9 sekundy a k dispozícii je aj päťlitrový osemvalec s 575 koňmi, ktorý ponúka rovnaké zrýchlenie už v rámci 4,3 sekúnd. To je už pomerne silná športová dynamika. 

 

Nový Range Rover Sport zvládne aj tie najvyššie nároky športovej jazdy.

 

Záver

Obe vozidlá sú si v niečom podobné a zároveň ponúkajú špecifické prednosti. Range Rover Sport je skôr športovcom šprintérom (napriek tomu, že je väčší) a mestským elegánom prvej triedy, ktorý svojim majiteľom plní sny. Na druhej strane Discovery Sport myslí trochu klasickejšie a preto ponúka aj viac všestrannosti. Model Discovery Sport v portfóliu automobilky predstavuje vstup do sveta skutočne prémiových vozidiel a má zároveň výhodu nižšej cenovky.

 

Pri výbere záleží na vašich potrebách a túžbach, a preto vám zvyšok porovnania týchto dvoch prémiových vozidiel odporúčame uskutočniť osobne v showroome T.O.P. AUTO PREMIUM na Rožňavskej 30 v Bratislave. Naši predajcovia sú vám plne k dispozícii. V prípade otázok týkajúcich sa akéhokoľvek modelu z našej ponuku nás môžete kontaktovať priamo NA TOMTO LINKU.

 

Tešíme sa na Vás.

 

Tím T.O.P. AUTO PREMIUM