Späť na články

Špeciálna edícia Metropolitan je vrcholom modelového radu Discovery

Klasická a pritom stále inovovaná krása Land Rover Discovery v edícii Metropolitan Automobilke Land Rover sa podarilo zvýšiť príťažlivosť modelu Discovery a to uvedením špeciálnej edície Metropolitan. Môžeme ju právom považovať za vrchol tohto modelového radu.

 

 

Dizajnové prvky a vybavenie

Metropolitan tiež stavia na špecifických dizajnových prvkoch. Zvonku auta, na mriežke chladiča aj nápise Discovery, vás prekvapí farebný finiš menom Bright Atlas. Vozidlo zvonka skrášľujú aj vložky spodného nárazníka Hakuba Silver, 22-palcové zliatinové disky Diamond Turned s finišom Gloss Grey. Ďalej koncernové čierne brzdové strmene, dymové sklá a štýlová posuvná panoramatická strecha. Tá je lahôdkou pre nešoférujúcu časť posádky a jej kontakt s oblohou a okolím.  

K štandardnej výbave vo vnútri patrí aj Head-up displej, vyhrievaný volant, bezdrôtové nabíjanie telefónu, štvorzónová klimatizácia a ďalšie prvky. Užívateľom bude okamžite jasné, že sedia v prémiovom vozidle, ktoré im svojim zázemím a pohodlím spríjemní každý kilometer. 

 

Nový Discovery Metropolitan predstavuje veľmi atraktívny balík vylepšení exteriéru, interiéru a technológií.

 

Dva mild-hybrid motory

Edícia Metropolitan je k dispozícii s výberom dvoch elektrifikovaných pohonných jednotiek. Výkonným benzínovým motorom P360 Ingenium alebo efektívnym dieslovým motorom D300 Ingenium s certifikáciou RdE2, ktorá spĺňa požiadavky normy Euro 6d-Final. Oba motory sú vybavené technológiou 48V Mild-Hybrid Electric Vehicle, ktorá vylepšuje výkon aj efektivitu motorov.  

 

Technológie

Discovery Metropolitan má vlastný charakter ale v prvom rade zostáva schopným a najuniverzálnejším SUV v ponuke automobilky, na čo sme pri Discovery už zvyknutí.

Jedným z dôkazov toho, že si z genetiky Discovery berie to najlepšie, je takmer bezkonkurenčná ťažná kapacita až 3 500 kg, ktorá je zásadne podporená špičkovou asistenčnou technológiou Advanced Tow Assist. Tá robí aj z náročných cúvacích manévrov bezstresovú záležitosť a sama o sebe ohromne zvyšuje užívateľskú hodnotu Discovery aj v iných prevedeniach.

Ďalšia prémiová technológia má dokonca pozitívny dopad na zdravie posádky. Koncernový systém Cabin Air Purification s filtráciou PM 2.5 spoľahlivo monitoruje a filtruje škodlivé častice zo vzduchu a zaručuje tak zdravšie prostredie v interiéri.

 

 

 Land Rover Discovery - vozidlo vedomé si svojej pozície

 

Stručný prehľad toho, čo nový Discovery Metropolitan ponúka: 

  • Všestranný interiér: Veľkosťou plnohodnotné SUV ponúka štedrý priestor pre sedem dospelých s premeniteľným úložným priestorom a konfiguráciou sedenia. 
  • Edičné dizajnové prvky: Ako sme pri edíciách automobilky zvyknutí, aj táto má vlastný charakter a “look”. Odráža jej dominantné postavenie a vznešenosť tmavým ladením, ktoré je vyvážené svetlými prvkami. 
  • Efektívna sila motorov: Zážihové aj benzínové koncernové mild-hybrid šesťvalce Ingenium s technológiou 48V MHEV ponúkajú vylepšený výkon aj efektivitu.
  • Kráľ ťahu: Zrejme najlepší ťah v triede 3 500 kg je doplnený vyspelým asistenčným systémom, ktorý robí aj zo zložitých manévrov bezstarostnú záležitosť.
  • Vylepšená filtrácia vzduchu: Vzduch v kabíne je monitorovaný systémom čistenia, ktorý filtruje škodlivé častice a ochraňuje tak posádku na vylepšenej úrovni.

 

 

Sila a univerzalita. Discovery Metropolitan potiahne až 3500 kg a ťah aj cúvanie podporuje špičkový asistenčný systém - Advanced Tow Assist.

 

Edícia Metropolitan je nasadením koruny modelovému radu Discovery. Ako všetky edície automobilky, tak aj tento model ponúka svojrázny charakter, ktorého unikátnosť je ešte umocnená produkčnými limitmi edícií Land Rover.

Prémiové auto dbá aj na kvalitu vzduchu - systém Cabin Air Purification vzduch kabíny monitoruje a čistí.

 

Táto vydarená novinka je už súčasťou našej ponuky. Veľmi radi vás privítame osobne v našom showroome T.O.P. AUTO Premium na Rožňavskej ulici v Bratislave, kde zistíte všetky potrebné informácie o edícii Discovery Metropolitan. Tešíme sa na vašu návštevu.

Tím T.O.P. AUTO Premium