Späť na články

Prémiové možnosti vozidla Discovery Sport vás prekvapia

Model Discovery Sport je najmenší Land Rover v našej ponuke a definujú ho práve výhody menšej veľkosti. Agilnosť, na SUV výborná skladnosť a manévrovateľnosť ale tiež celkovo športovejší a menej formálny ráz. To všetko vytvára pocit väčšej prístupnosti. Bližší pohľad na toto kompaktné vozidlo s bohatým úložným priestorom  nám ale ani na okamih nedovolí zapochybovať, že toto vozidlo treba brať aj vážne.  Z nášho pohľadu Discovery Sport definuje vstup do segmentu športových a skutočne prémiových SUV. 

 

Pozrime sa teda na parametre a schopnosti, ktoré podľa nás, definujú skutočnú prémiovosť a prečo si Discovery Sport získal priazeň vodičov na celom svete.

 

Dodatok Sport znamená, že ide o kratšiu verziu Discovery, ale športové ladenie vzápätí dopĺňa rad prvkov. Napríklad aj taký detail, že prevzatím kontroly nad 9-stupňovou automatickou prevodovkou priťahovaním páky dozadu otáčky stupňujete a tlačením páky dopredu podraďujete. To určite poteší každého fanúšika športovej jazdy. Od plnokrvných šporťákov si ale Discovery Sport predsa len drží svojský odstup. A to v tom najlepšom zmysle slova. Nezabúda totiž, že je hlavne prémiovým vozidlom a preto aj náročné jazdné situácie zvláda bez najmenšieho zaváhania.

Potrebujete zadnú časť vozidla naložiť až po strechu? Žiadny problém. K dispozícii je vám systém „ClearSight“, ktorý pohľad do spätného zrkadla jedným tlačidlom zmení na pohľad kamery umiestnenej v strešnej plutve. Máte tak plný prehľad o dianí za vami a funkciu oceníte aj pri parkovaní.

 

 

Intuitívne obslužné systémy na volante vám umožňujú obsluhovať audio, telefón, tempomat a funkciu udržiavania jazdy v pruhu, ako aj samotné nastavenie budíkov tak plynulo, že máte pocit, že toto auto vyrobili presne pre vás. Funkcie tak nadväzujú na nezameniteľný pocit luxusu hneď po usadení sa do vozidla. Poznáte to. Ten prvý pocit nevysloveného očakávania. „Aké to auto bude?“ Nuž, v Discovery Sport si zaručene sadnete do luxusných a ergonomicky tvarovaných materiálov.

 

Najsilnejšou prémiovou črtou Discovery Sport ale zostáva aj naďalej jazda. Vozidlo prináša výborné jazdné vlastnosti v meste, na diaľnici ale rovnako tak v nespevnenom off-road teréne.

Napríklad systém ATPC zaručí rovnakú rýchlosť pri jazde akýmkoľvek terénom. Zvolíte si napríklad rýchlosť 7 km/h a auto si automaticky prispôsobí jazdu pieskom, blatom, stúpaniami a klesaniami alebo čímkoľvek iným tak, že doručí zvolených 7 km/h v každom momente. To poteší menej skúsených vodičov pri prekonávaní terénnych prekážok, ako aj ostrieľaných off-roaďákov.

 

Ďalším výsostne prémiovým systémom je automatický rozjazd. Ten oceníte pri nízkej trakcii v blate či snehu. Vozidlo a jeho systémy si znovu úplne sami prispôsobia či kolesá rýchlo roztočia alebo pomaly posúvajú tak, aby vás bezpečne a pohodlne dostali cez celú škálu prekážok. Systém nedovolí spanikáriť ani zapadnúť a jednoducho nájde optimálnu cestu cez prekážku.

Brodivosť Discovery Sport je až 60 cm. Toto všetko robí z Land Rover Discovery Sport skvelú voľbu pre dynamický a športovejší životný štýl, v ktorom je dynamická cesta za novými horizontami lemovaná luxusnými zážitkami. Ak ho nepoznáte osobne, sme si istý, že budete z tohto vozidla nadšený. Zastavte sa u certifikovaného dealera prémiových áut na Rožňavskej 30 v Bratislave, radi vám ho predstavíme. V prípade záujmu o testovaciu jazdu sa môžete zaregistrovať na TOMTO ODKAZE.

 

Zdroj: JLR, T.O.P. AUTO PREMIUM

Foto: JLR official photos